Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Nedir ?

Çağımızın İletişim ve etkileşim anlamında çok büyük kısmını kaplayan, kullanıcıların günlük olarak internet gereksinimiyle beraber  yazılımsal web sayfalar ve mobil uygulamalar  vasıtasıyla hayatında önemli vaktini geçirdiği platformdur.Dünya Üzerinde milyarlarca insanın ve şirketler tarafından prestij, reklam, pr, iletişim, arkadaşlık, hatta para kazanma ve daha fazlası gibi çeşitli sebeplerden dolayı aktif olarak kullanılmaktadır.

Sosyal Medyada Görselliğin Önemi Nedir ?

Yukarıda zikredilen birçok amaçtan dolayı insanlar mevcut sosyal medya araçlarından bir yada birkaçı için hesap açıp profillerini oluştururlar. Her kullanıcı sosyal medya sayfasının görsellik açısından güzel, göze hoş gelen, kaliteli içeriklere sahip olmasını ister.

Amaçlardan biri olan belkide son zamanlarda en önemlisi olan para kazanmak, ticaret yapmak için bireysel yada işletme hesapları açılmasıdır. Görselliğin önemini  baştan sona şu şekilde açıklayabiliriz; Sosyal medya hesabınız sizin AVM’de , işlek bir cadde üzerinde yada ara sokakta bulunan bir mağazanızdır. Eğer gerçekte bir mağazanız yada dükkanınız varsa sosyal medyanızı ikinci şubeniz olarak kabul etmelisiniz.Sosyal medyanız sizin mağazanız, müşterilerinizin girdiklerinde ilk karşılaştıkları genel görünümde sizin logonuz aslında tabelanızdır.Etkileyici ve sizi temsil eden bir tabela her zaman içeriye müşteri çeker, içerisinden kastımız paylaştığınız mağaza vitrininiz yani görselleriniz. Görselleriniz ne kadar göze hoş gelen, gerek renklri ile gerek zevkinize göre uygun bir konseple bütünleşik ise o kadar müşterilenizin vitrini görüp acaba burada başka ne ürünler var deyip diğer ürünlerinize yani görsellerinize göz atmalarını sağlayacaktır.

 

Sosyal Medya Danışmanlığı Nedir ?

Sosyal Medya Danışmanlığı, Başvuran kurum yada kişilere en doğru fikri verip yönlendirmek adına araştırmaların yapıldığı hizmetin adıdır. Sosyal Medya konusunda A dan Z’ ye tüm sorular cevap bulur. Bu sorular; Bu buton nerede,  Direct Mesaj Nasıl yazılır, giriş bilgilerimi unuttum yada story nasıl atılır gibi bireysel kulllanıcıya ait olan kullanım kılavuzu soruları şeklinde değil, daha çok Moremedya olarak bizzat ilgilendiğimiz ama müşterilerimizin kontrol ve takip edebilmeleri maksadıyla kendilerine verilen bilgilerdir.

Sosyal Medya Danışmanlığında Hangi Hizmetleri Veriyoruz ?

a.Hangi platformlar üzerinde nasıl bir hizmet verileceği belirlenir.

b.Hizmet verilmesi kesinleştiğinde şartları esnek ve müşterimizi zora sokmayan bir sözleşme yapılır.

c.Karşılıklı görüşmeler neticesinde strateji belirlenir. Strateji içeriği özel olduğundan sadece müşterilemizle paylaşılır.

d.Sosyal Medya konusunda danışan kullanıcılarımız için bireysel yada  kurumsal olarak ilk başta sıfırdan bir hesapmı yoksa varolan bir hesap üzerinden mi devam edileceğine karar veririz.

e.Mevcut yada yeni bir hesap gözetmeksizin tüm sosyal medya hesapları birbirine bağlanır.

  1. Yukarıda belirttiğimiz gibi bu sanal mağazamızın tabelası olan logomuz incelenir ve kullanıcının isteğine mevcut logo kullanılır, revize edilir yada sıfırdan bir logo tasarlanır.

g.Sergilenecek ürünlerin göze hitap etmesi açısından eklencek her post için logo, iletişim bilgisi ve internet sitesinin bilgilerine yer verilen bir alt bant yapılır ve her oluşturulan görselde bu alt bant kullanılır.

h.D maddesine göre birbirine bağlanan hesaplardan oluşturulan görseller paralel olarak paylaşılır.

ı.Sosyal medya hesaplarına gelen yorum, şikayet ve bilgilendirmeler müşterinin talebine göre ister kendisi yapar, isterse talep edildiğinde tarafımızdan bu hizmet verilir.

i.En son madde olarak Sponsorlu paylaşım konusu en çok önem verdiğimiz konulardan biridir ve titizlikle yapılması gerekmektedir.Yanlış bir yol izlemek , hatalı strateji yada hatalı bir sponsorlu paylaşım hem maddi olarak zarara uğratabilir hemde yapılan emeklerin ve harcanan zamanın boşa gitmesine neden olabilir.Sponsorlu paylaşım içerikleri yine özel bilgi olduğundan sadece müşterimiz ile paylaşılır.

2016 Yılında bir platformda tanıştığımız ve kısa sürede kazanılan güven ile arkadaşlığımızın pekişmesi ile aynı fikirlere sahip olmamız ve aynı dili konuşmamız bizim Moremedya’nın temellerini atmamıza neden oldu.Biz iki kişiyiz, iki dost , iki aynı dili konuşan ve aynı meslekten iki insan, Bizbirimizi tamamlayan puzzlenin iki parçası.

HIZLI MENÜ

İLETİŞİM

0 544 360 85 58
0 534 672 80 41

 info@moremedya.com

BİZE ULAŞIN
Whatsapp
Merhaba size yardımcı olmamız için lüften bize ulaşın!